منوی اصلی
 شرح خبر

خیرین به کمک ورزش همدان می‌آیند

Image

افرادی در جامعه هستند که از وضعیت اقتصادی بهتری برخوردارند. افراد متمولی که علاقمند هستند در کارها و فعالیت های خیرخواهانه حضور چشمگیر و جدی داشته باشند. بسیاری از سرمایه های این گروه از افراد برای ساختن مجموعه ای از نیازهای یک جامعه اسلامی مثل مساجد و مدرسه ها صرف می شوند.
از طرفی چند سالی هست که خیرین در حوزه ورزش هم فعال شدند و به ساخت سالن ها و سازه های ورزشی بزرگتر می پردازند و حتی به ارائه خدمات ورزشی در بسیاری از نقاط کشورمان کمک می کنند.
مشارکت پذیری اعضای جامعه به عنوان نیاز اجتناب ناپذیر عصر ما همه ابعاد انسانی را در سطوح مختلف فکری، عاطفی و رفتاری تحت پوشش قرار می دهد.
فرایند مشارکت پذیری از رویکردهای متفاوتی قابل توجه است. اما نکته مهم این است که بایستی در جهت نظام مند بودن کنش های اجتماعی حرکت کرد. چراکه این موضوع سبب می شود تا شرایط و موانع فرهنگی مشارکت پذیری از یک جامعه به شکل درست تر و بهتری بررسی شود. امروزه مقوله مشارکت مردم جهت توفیق هر برنامه کلان اقتصادی، اجتماعی و توسعه بشمار می رود.
علت این امر هم گستردگی و تنوع زمینه های مشارکت است. بنابراین هرگز نمی توانیم به برداشتی محدود از مفهوم فراگیر مشارکت اکتفا کنیم. بنابراین مشارکت کنش هدفدار، ارادی و اختیاری و البته ارزشی است که بین کنشگر و زمینه اجتماعی و محیطی او در جهت رسیدن به یک هدف معین و مشترک صورت می گیرد. ارادی بودن این تلاش کمک می‌کند تا فعالیت با موفقیت بیشتری همراه باشد.
در استان همدان نیز سال گذشته گام‌های آغازین فعالیت خیرین ورزش یار با تشکیل هیات موسس مجمع برداشته شده بود.
رئیس هیات ورزش های همگانی استان که متولی پیگیری امور مجمع خیرین ورزش‌یار است درباره اهداف تشکیل این مجمع می‌گوید: سعی ما این است از توان خیرین در ساخت و ساز اماکن ورزشی استفاده شود.
وی ادامه می‌دهد: سال گذشته اولین جلسه با حضور خیرین مطرح در عرصه‌های مختلف و علاقمندی این افراد به کمک در بحث ورزش استان، اعضای موسس مجمع خیرین ورزش‌یار انتخاب و اقدامات لازم برای ثبت رسمی مجمع آغاز شد.
هادی سبزواری اولویت مجمع خیرین ورزش‌یار استان را تکمیل طرح‌های نیمه تمام ورزشی موجود اعلام می‌کند و در این زمینه می‌گوید:با تجمیع کمک‌های تمامی خیرین استان در صندوق خیرین ورزش‌یار استان، می‌توانیم برآوردهای لازم را برای تکمیل طرح‌ها با توجه به سهم آورده موجود در صندوق داشته باشیم و در صورت تصویب اعضای مجمع نیز قادر خواهیم بود طرح‌هایی جدید را با اولویت‌بندی مشخص در نقاط مختلف استان تعریف کنیم و به اجرا درآوریم.
خیرین دغدغه‌ مراحل اداری نداشته باشند
رئیس مجمع همدان می‌گوید: خیرین تنها با آوردن مبالغ کمک خود امر سیاستگذاری را انجام می‌دهند و مجمع خیرین نیز کار مشاوره‌ای خود را در این زمینه انجام خواهد داد. همچنین تمامی مراحل اخذ مجوزهای ساخت و ساز و نیز عملیات‌های عمرانی برعهده اداره کل و مجمع است و خیرین در این زمینه دغدغه‌ای نخواهند داشت.
هادی سبزواری با اشاره به نقش خیرین ورزشیار در توسعه فضاهای ورزشی اظهار می‌دارد: استقبال خوبی از سوی خیرین برای کمک به ورزش استان در بخش‌های مختلف صورت گرفته است.
وی می‌افزاید: خیرین ورزشیار چراغ راه توسعه ورزش استان هستند و باید قدردان زحمات این افراد بود و در حال 11 نفر عضو مجمع خیرین ورزشی یار هستند که سه نفر از این افراد عضو هیات مدیره می باشند.
رئیس مجمع خیرین ورزشیاران همدان با اشاره به اجرای عملیات احداث سالن ورزشی چندمنظوره روستای ارزانفود شهرستان همدان می‌گوید: این سالن با کمک سیفی زارعی از خیرین ورزش دوست استان‌همدان در حال ساخت است و این خیر برای ساخت این مجموعه زمین و 150 میلیئن تومان را اهدا کرده است.
سبزواری عنوان می‌کند: سیفی زارعی عضو مجمع خیرین ورزشیار استان‌همدان است و در ساخت و کمک مالی برای احداث این سالن چندمنظوره همکاری بسیار خوبی داشته کمااینکه وجود این افراد سرمایه بزرگ برای ورزش محسوب می‌شود.
احداث پیست اسکی چهارفصل در همدان
وی با اشاره به برنامه ریزی برای اجرای پیست اسکی چهارفصل بیان می‌کند: دکتر بحرعلوم که یک خیر ورزش دوست است اعلام کرده در صورت حمایت مسئولان، آماده است در همدان پیست اسکی چهارفصل ایجاد می‌کند.
رئیس مجمع خیرین ورزشیاران همدان عنوان می‌کند: این پیست چهارفصل اسکی به‌صورت مصنوعی و برای نخستین بار در ایران ایجاد می‌شود و نظیر آن‌هم اکنون در کشورهای مطرح اروپایی وجود دارد و پیش بینی می شود بیش دو میلیارد تومان برای احداث این پیست هزینه شود و از همه مهمتر اینکه این فرد هیچ نوع چشم داشت و درآمدزایی از این مجموعه در آینده نخواهد داشت.
وی با اشاره به استقبال مجمع خیرین ورزشی از این اقدام می‌گوید: مجمع خیرین ورزشی استان‌همدان از آمادگی این سرمایه‌گذار در نصب پیست اسکی مصنوعی استقبال کرده است
وی ابراز امیدواری می‌کند: هرچه سریع‌تر مقدمات ساخت این پروژه ورزشی فراهم شود زیرا همدان یکی از استان‌های مستعد در ورزش اسکی است.
مجمع خیرین به دنبال تکمیل پروژه‌های نیمه تمام
وی می افزاید: مجمع از خیرین به عنوان پتانسیل و بستری عظیم جامعه در راستای برطرف شدن خلإها و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام ورزشی بهره ببرد.
یکی از اعضای هیات موسس مجمع خیرین ورزش‌یار استان درباره هدف از ورود به بحث امور خیریه در ورزش به همشهری می‌گوید:هدف ما کمک به جوانان و سالم‌سازی جامعه است و چون ورزش نقش بسزایی در این امر ایفا می‌کند، تصمیم گرفتیم تا با تشکیل مجمع خیرین ورزش‌یار قدمی برای جلوگیری از بزهکاری در جامعه و تقویت روحیه جوانان و شاداب‌سازی جامعه برداریم.
تاثیر مجمع در ارتقای ورزش استان
وی درباره تاثیر تشکیل این مجمع در ارتقای ورزش استان بیان می‌کند: با توجه به تنگناهای مالی دولت و کمک‌هایی ناچیزی که از طرف دولت به ورزش می‌شود، این بودجه کفاف ارائه خدمات مناسب به مردم جامعه را نمی‌دهد و نیز نمی‌توان کار تاثیرگذاری در ورزش انجام داد. به همین دلیل با سوق دادن افراد متمکن مالی به امر ورزش قطعا تحرک قابل توجهی را در این بخش در آینده شاهد خواهیم بود.
علی سیفی زارعی با دعوت از خیرین استان برای عضویت در مجمع خیرین ورزش‌یار می‌افزاید:همه خیرین با هر نوع تمکن مالی می‌توانند یاریگر ورزش استان باشند. این عزیزان می‌توانند با هر نوع توانایی از قبیل فرهنگی، اجتماعی و... که بتوانند در جامعه تاثیرگذار باشند برای کمک به امر خیر به ما مراجعه کنند تا به همراه یکدیگر به کمک ورزش همدان بشتابیم.


558

hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد