شرح
تاريخ خبر :  دوشنبه 20 اسفند 1397 - 12:09

افتتاح دو طرح تولیدی در ملایر توسط مدیرکل ورزش و جوانان
برادران کارآفرین ملایری برای 52 نفر اشتغال زایی کردند

دو طرح تولیدی در ملایر توسط مدیرکل ورزش و جوانان استان به بهره برداری رسید و دو کارآفرین جوان ملایری توانستند با راه‌اندازی شرکت در زمینه مصالح ساختمانی برای 52 نفر به صورت غیرمستقیم ایجاد اشتغال کند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان، کارآفرینی واژه¬ای است که در دنیا قدمت زیادی دارد و قرن هاست که در دنیا از آن استفاده می¬شود، اما در کشور ما این قدمت بسیار کم است. به گونه¬ ای که حدود 20سال است که در کشور ما صحبت از کارآفرینی می¬ شود و تقریباً 6-5سال هست که وارد ادبیات روزمره مردم شده است.
هدف کارآفرینی اشتغال زایی نیست، بلکه خلق ارزش افزوده جدید است. کارآفرین بدنبال ایجاد ارزش افزوده است،‌ولی با توجه به اینکه هیچ تولیدی بدون نیروی انسانی ایجاد نمی شود،‌ شغل هم در کنارش ایجاد می شود که این شغل میتواند برای 1 نفر و یا 100 نفر باشد.
در گذر از مرحله سنتی به صنعتی باید به توانمندی­ ها و قابلیت‌های فردی کارآفرینان در بهره‌گیری از منابع طبیعی و بکارگیری تکنولوژی مدرن اهتمام ویژه‌ای قائل شویم. زیرا، آنها با بکارگیری روش‌های جدید در بازار، خود را برای استفاده بهینه از ابزار و دستیابی به کیفیت مطلوب کالا و خدمات آماده می‌سازند.
پس می توان گفت که کارآفرینی مهم ترین مقدمه ورود به توسعه یافتگی است،‌ چراکه محور کارآفرینی عبارت است از انسان و اندیشه و خلاقیتی که او ایجاد می­کند.
در این صورت هر اندازه که به انسان و خلاقیت و ایده پردازی اهمیت داده شود، آن جامعه شتاب بیشتری در جهت توسعه اقتصادی و افزایش درآمد سرانه و گسترش فرصت های شغلی خواهد داشت.
البته ناگفته نماند که بسیاری تصور می کنند که هر ایده ای نو می تواند کارآفرینی محسوب شود،‌ اما این گونه نیست. بسیاری از ایده­ های نو ایده نیست و کارآفرینی هم محسوب نمی شود.
پس کارآفرینی یک پروسه است که با ادعای هر فرد محقق نمی شود و نیاز به آزمون، ‌سعی و تلاش و همت دارد. پس می­ توان گفت که کارآفرینی بدنبال تولید و خلق ارزش افزوده جدید است که ثروت ایجاد می­ کند و ثروت هم در جامعه رفاه را فراهم می کند.
روز گذشته مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان در سفر خود به شهرستان ملایر دو واحد تولیدی که توسط سازمان های مردم نهاد کارآفرینان فرهیخته ملایر ایجاد شده است را افتتاح کرد.
این طرح های تولیدی توسط برادران مهران و کیوان طوافی و با استفاده از تسهیلات اشتغالزایی امور جوانان در ملایر احداث و به بهره برداری رسید که برای 2 طرح 3 میلیارد ریال تسهیلات اخذ شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان استان در این مراسم گفت: بنابراین با توجه به تاکید جدی مقام معظم رهبری در بحث اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی در سال جدید، پرداختن به موضوع کارآفرینی از سوی مسئولان کشور ضروری به نظر می رسد، ‌به گونه ای که این مهم نیاز به برنامه‌ریزی‌های مدون و مستمر و حمایت همه جانبه از تولیدات ملی از طریق تسهیلات و امکان سرمایه گذاری برای کسب و کار را می طلبد تا در چشم‌انداز برنامه ششم توسعه کشور به آن افق مدنظر دست یابد.
وی افزود: در دنیای امروز کارآفرینی وظیفه بخش خصوصی و سازمان های مردم نهاد است و خوشبختانه با حمایت دولت و وزارت ورزش و جوانان در سال های اخیر در این زمینه کارهای خوبی صورت گرفته است.
محسن جهانشیر گفت: قطعا بدون توجه کافی به مقوله توسعه فرهنگ کارآفرینی نمی‌توانیم به شاخص‌های رشد و توسعه که از طریق تغییر در روند تولید،‌ بهره‌وری و توان افزایی فنی و صنعتی در عرصه اقتصاد حاصل می‌شود، دست یابیم.
قطعا بدون توجه کافی به مقوله «توسعه فرهنگ کارآفرینی» نمی‌توانیم به شاخص‌های رشد و توسعه که از طریق تغییر در روند تولید،‌ بهره‌وری و توان افزایی فنی و صنعتی در عرصه اقتصاد حاصل می‌شود، دست یابیم.
مدیر طرح های تولیدی ورق های شیروانی کرکره و بلوک های ساختمانی در این آیین گفت: 16 میلیارد ریال برای اجرای طرح تولید ورق های شیروانی هزینه شده است.
مرتضی طوافی بیان کرد: در طرح تولید ورق های شیروانی کرکره از ورق های گالوانیزه و رنگی استفاده می شود و برای پنج تن به صورت مستقیم و 52 تن به صورت غیرمستقیم اشتغال ایجاد کرده است.
وی ادامه داد: ورق های شیروانی به طول دلخواه تولید می شود و در پوشش سقف شیروانی کارخانه، سالن های ورزشی، استخرهای شنا، دامداری و دامپروری قابل استفاده است.
طوافی درباره طرح تولید بلوک های سبک و نیمه سنگین گفت: این بلوک ها با استفاده از ماسه، سیمان و آب در دیوارکشی ساختمان ها مصرف بالایی دارد و 16 میلیارد ریال اعتبار برای اجرای این طرح هزینه شده است.
مدیر اجرایی این طرح تولیدی افزود: این طرح به صورت مستقیم برای 6 تن و به صورت غیرمستقیم برای 12 تن اشتغال ایجاد کرده و یک میلیارد ریال از تسهیلات اشتغالزایی امور جوانان استفاده کرده است.
طوافی بیان کرد: تولید بلوک های ساختمانی با استفاده از پوکه های صنعتی که عایق بسیار خوبی برای حرارت و صوت است، از نظر سبک بودن در آسیب های زلزله مقاوم و کم خطر است.
وی با بیان اینکه تمامی ماشین آلات و مواد اولیه در داخل کشور وجود دارد و به سهولت در دسترس است اظهار داشت: طرح توسعه این واحد تولیدی برای تولید پروفیل نیمه سنگین فلزی در دست اجرا است.
مدیر اجرایی این طرح بیان کرد: با بهره برداری از این طرح تولیدی و بهره گیری از نیروی کار جوان به طور مستقیم برای 30 تن و به صورت غیرمستقیم برای 50 تن اشتغال ایجاد می کند.
طوافی اعتبار مورد نیاز برای اجرای این طرح را 100 میلیارد ریال عنوان کرد و گفت: از این میزان 50 میلیارد ریال برای احداث مکان، سالن، برق و زیرساخت و 50 میلیارد ریال برای خرید ماشین آلات خط تولید هزینه می شود که نیازمند سه میلیارد ریال تسهیلات هستیم.
وی گفت: این واحدهای تولیدی قادر است روزانه یک هزار و 300 متر ورق های شیروانی گالوانیزه تولید کند و طبق نیاز و درخواست مشتری محدودیتی برای تولید نداریم.
وی افزود: این دو طرح در سه فاز احداث خواهد شد و امیدواریم مسئولان از این طرح ها حمایت کنند تا فازهای بعدی به زودی احداث شود تا برای جوانان بیشتری اشتغال ایجاد شود.
دفعات مشاهده : 73
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد