شرح
تاريخ خبر :  چهارشنبه 24 مهر 1398 - 11:24

مدیرکل ورزش و جوانان همدان
170 برنامه فرهنگی و ورزشی طي هفته تربيت بدني در همدان اجرا مي شود

محسن جهانشیر گفت: به مناسبت فرا رسيدن هفته تربيت بدني 170 برنامه فرهنگي و ورزشي در سطح استان همدان اجرا مي شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان، مدیرکل ورزش و جوانان همدان با اشاره به اینکه هفته تربیت بدنی و ورزش با شعار "پیش به سوی ایران فعال " نام گذاری شده است، اظهار کرد : در این نام گذاری رویکردهای خوبی همچون تمرکز بر تقویت بنیان خانواده ، تمرکز بر تقویت روحیه جهادی و حماسی ، تمرکز بر اصلاح نگرش و سواد حرکتی ، تمرکز بر تقویت انسجام اجتماعی ، تمرکز بر توانمندسازی کم توانان و تمرکز بر تقویت اخلاق و تعالی جامعه باید در دستور کار هیات های ورزشی در سطح استان قرار گیرد.
وی ادامه داد: هفته تربيت بدني از 26 مهر تا دوم آبان به منظور آشنايي جامعه با اهميت و اثرات كاربرد ورزش در زندگي فردي و اجتماعي، اشاعه و توسعه ورزش همگاني برگزار مي شود.
وی اضافه کرد: از سوی وزارت ورزش و جوانان شعار روز جمعه به عنوان "ورزش، همدلی و مشارکت ملی" نامگذاری شده و روز اربعین با عنوان "ورزش؛ نهضت حسینی" نامگذاری شده است.
محسن جهانشیر ادامه داد: سومین روز با نام "ورزش بینش، سبک زندگی فعال" و چهارمین روز هم "سنت آیینی، پیوند نسل‌ها" نامگذاری شده است. همچنین با توجه به همزمان شدن هفته تربیت بدنی با روز ملی پارالمپیک، یک روز را هم به معلولان و نابینایان اختصاص دادیم و در این روز برنامه های ویژه ای در نظر گرفته شده است.
مدیرکل ورزش و جوانان همدان عنوان کرد: با توجه به برنامه ریزی های صورت گرفته 170 فعالیت فرهنگی و ورزشی به مناسبت هفته تربیت بدنی درهمدان برگزار می شود.
وی افزود: با توجه به ارج نهادن به مقام والا و ارزنده شهیدان انقلاب اسلامی، سرلوحه فعالیت جامعه ورزش همدان در هفته تربیت بدنی و ورزش یادآوری رشادت شهدا است و به همین دلیل در اولین روز از هفته تربیت بدنی ورزش ، جامعه ورزش استان در مزار شهدا حضور یافته و با نثار گل به این افتخارآفرینان برنامه های فرهنگی ورزشی اداره کل آغاز خواهد شد .
وی تصریح کرد: برنامه های هفته تربیت بدنی و ورزش با اهداف توسعه ورزش قهرمانی و همگانی و ایجاد شور و نشاط در بین جامعه برگزار خواهد شد.
جهانشیر اضافه کرد: برگزاری مسابقات مختلف ورزشی، نشست هیأت‌های ورزشی و کارکنان با ائمه جمعه ، حضور جامعه ورزش در نماز جمعه، برگزاری همایش های پیاده روی و کوهپیمایی،برگزاری همایش با شکوه جاماندگان اربعین حسینی در سطح استان، تشکیل شورای ورزش و ستاد ساماندهی امور جوانان در شهرستانها و برگزاری مسابقات ویژه کارکنان دولت از جمله دیگر برنامه‌های شاخص ما برای این هفته هستند.
وی با اشاره به افتتاح 5 خانه روستایی در شهرستان تویسرکان تصریح کرد: همچنین به مناسبت هفته تربیت بدنی خانه جوان و سمن سرای نهاوند نیز به بهره برداری می رسد.
دفعات مشاهده : 158
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد