شرح
تاريخ خبر :  سه‌شنبه 30 مهر 1398 - 10:21

رئیس اداره ورزش و جوانان نهاوند خبر داد:
انجام 100 مورد سرکشی از اماکن ورزشی نهاوند

رئیس اداره ورزش و جوانان نهاوند از انجام 100 مورد سرکشی از اماکن ورزشی این شهرستان خبر داد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان و به تقل هز شهرستان نهاوند ،عصر دوشنبه کارگاه آموزشی ویژه باشگاه‌های خصوصی شهرستان نهاوند با حضور رئیس اداره ورزش و جوانان و رئیس پلیس اماکن شهرستان نهاوند برگزار شد.
مهرداد سعدی نژاد در این نشست اظهار کرد: باشگاه‌ها باید توجه ویژه به بیمه ورزشی ورزشکاران داشته باشند و مسئولیت هرگونه سهل‌انگاری و بروز حادثه بر عهده مسئول باشگاه خواهد بود.
وی بابیان اینکه هرلحظه امکان بروز حوادث و سوانح حین ورزش خصوصاً در باشگاه‌های بدن‌سازی وجود دارد، گفت: بیمه ورزشی برای بروز حوادث پشتوانه خوبی برای ورزشکاران خواهد بود و ورزشکار بدون بیمه نمی‌تواند از خدمات پزشکی لازم بهره‌مند شود.
رئیس اداره ورزش و جوانان نهاوند با اشاره به نظارت دقیق بر تخلف باشگاه‌های شهرستان، گفت: حضور نداشتن مدیر و مربی دارای کارت معتبر در باشگاه و اخذ شهریه‌های خارج از تعرفه مصوب مهم‌ترین مسئله‌ای است که به‌صورت روزانه و محسوس و غیره محسوس کنترل می‌شود.
وی تصریح کرد: در راستای حمایت از حقوق عامه از ابتدای سال تاکنون بیش از یک‌صد مورد از باشگاه‌های ورزشی سطح شهرستان مسئولین ذی‌ربط در اداره ورزش و جوانان شهرستان سرکشی و بازدید صورت گرفته است.
سعدی نژاد بابیان اینکه ورزش بیشترین تأثیر را در کاهش آسیب‌های اجتماعی به‌ویژه اعتیاد و مصرف مواد مخدر دارد و موجب ارتقای سلامت جامعه می‌شود، گفت: امروز باید جامعه را به سمت ورزش‌های همگانی سوق دهیم چراکه با این اقدام بسیاری از بیماری‌ها و آسیب‌های اجتماعی جلوگیری خواهد شد.
در ادامه سرهنگ خوش‌روش رئیس پلیس اماکن شهرستان نهاوند ضمن ارائه توصیه‌های حفاظتی از اماکن ورزشی خصوصاً اماکنی که به‌صورت مشترک میان آقایان و بانوان استفاده می‌شود، گفت: نصب دوربین در ورودی باشگاه‌ها، کنترل ساعات ورود خروج به همراه در نظر گرفتن فاصله زمانی میان سانس های آقایان و خانم‌ها، رعایت قوانین و ضوابط مبتنی بر شرع و عرف از مهم‌ترین اقداماتی است که صاحبان باشگاه‌ها باید نسبت به انجام آن‌ها اقدام کنند.
وی افزود: پلیس اماکن با توجه به سیاست‌های کلی در راستا ایجاد امنیت در فضاهای مختلف که عموم جامعه از آن استفاده می‌کنند هرگز مماشات نخواهد کرد و برابر قوانین با متخلفین برخورد خواهد کرد.

دفعات مشاهده : 100
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد