شرح
تاريخ خبر :  سه‌شنبه 30 مهر 1398 - 12:06

زنگ ورزش و تربيت بدني در مدارس همدان نواخته شد

همزمان با آغاز هفته تربيت بدني، زنگ ورزش و تربيت بدني با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان نواخته شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان، همزمان با آغاز هفته تربيت بدني زنگ ورزش و تربيت بدني با حضور مدیرکل ورزش و جوانان و معاون ورزشی اداره کل ومعاون پرورشي و تربيت بدني اداره کل آموزش و پرورش همدان در مدارس دخترانه متوسطه طالقانی و ابتدایی پسرانه استقلال نواخته شد.
مدیرکل ورزش و جوانان همدان در اين آيين گفت: توجه به ورزش توجه به سلامتي جسم و روح انسان است و به گفته بزرگان عقل سالم در بدن سالم است كه يكي از راه هاي سلامت بدن انسان ورزش كردن است.
وی افزود: امروز اهميت ورزش در همه ابعاد بر كسي پوشيده نيست و همه مسئولان نظام بر ترويج اين امر تاكيد دارند و رهبر معظم انقلاب نيز امر به ورزش را مصداق امر به معروف ياد مي كنند كه اين مساله نشان دهنده اهميت ورزش در زندگي و سلامتي فرد و جامعه است .
محسن جهانشیر بر فرهنگ سازي ورزش و ترويج آن بين آحاد مختلف مردم تاكيد كرد و گفت: همه بايد تلاش كنيم تا ورزش را در جامعه ترويج و نهادينه كنيم كه براي انجام اين كار بايد از دانش آموزان كه آينده سازان كشور هستند اين مهم شروع شود.
معاون پرورشي و تربيت بدني اداره کل آموزش و پرورش همدان نیز گفت: دولت تدبير و اميد توجه خاصي به امر ورزش و به ويژه ورزشهاي همگاني دارد و در سطح مدارس نيز در ساليان اخير آثار ورزش دانش آموزي و توجه آن ملموس است.
وی برگزاري المپيادهاي ورزشي درون مدرسه اي دانش آموزان را از برنامه هاي دولت تدبير براي توسعه ورزش در بين دانش آموزان عنوان كرد و گفت: طرح برگزاري المپيادهاي ورزشي درون مدرسه اي علاوه بر شناسايي استعدادهاي ورزشي باعث ايجاد شور و نشاط در بين دانش آموزان مي شود كه مي تواند به فرايند آموزش نيز كمك خوبي داشته باشد .
وي خطاب به دانش آموزان گفت: استان همدان يكي از شهرهاي موفق استان در زمينه ورزش است كه با توجه به فيزيك مناسب ورزشي جوانان آن قهرمانان زيادي را در سطح كشوري و بين المللي داشته است .
درپایان این مراسم دانش آموزان به اجرای برنامه های ورزشی پرداختند.
26 مهر تا 2 آبانماه هفته تربيت بدني نامگذاري شده است كه به همين مناسبت و به منظور ترويج فرهنگ ورزش از سوي اداره کل ورزش و جوانان استان برنامه هاي مختلف فرهنگي و ورزشي تدارك و به اجرا گذاشته مي شود .
دفعات مشاهده : 123
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد