شرح
تاريخ خبر :  چهارشنبه 06 آذر 1398 - 13:17

مدیرکل ورزش و جوانان استان:
از ظرفیت سازمان های مردم نهاد و خیران در تسهیل ازدواج استفاده شود

جهانشیر گفت: باید از ظرفیت سازمان های مردم نهاد و خیران برای ایجاد اشتغال و ازدواج جوانان استفاده کرد

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان، مدیرکل ورزش و جوانان استان در نشست مدیران مجامع خیرین ازدواج استان همدان اظهار کرد: خيرين ازدواج از گذشته سهم بسزايى در تشكيل خانواده و ازدواج جوانان داشته‌اند و امروز نیز باید تاثیرگذاری خود را در جامعه نشان دهند.
وی گفت: ظرفيت ارتباطى بالاى اعضا در سطح شهرستان‌ها سبب سرعت گرفتن فعاليت خيران شده و عموماً به دليل ارتباط خوبى كه با اصناف و ساير بخش‌ها از سوى خيران ازدواج برقرار مى‌شود، شاهد مشاركت جدى و اثرگذار خيران در برگزارى مراسم ازدواج و تامين جهيزيه و حتي موضوع مسكن و اشتغال زوجين هستيم.
محسن جهانشیر حل مشکلات حوزه ازدواج را نیازمند کمک خیرین دانست و اظهار کرد: بسیاری از مشکلات ازدواج جوانان با کمک‌های دولتی حل نمی‌شوند و حل بسیاری از این مشکلات نیازمند کمک خیرین و سازمان های مردم نهاد است.
وى با بیان اینکه ازدواج ساده، آسان، بهنگام و آگاهانه در جامعه ترویج داده شود، ادامه داد: با تعامل مناسب و نظام‌مند سازمان های مردم نهاد جوانان حوزه ازدواج با مجمع خيرين ازدواج شناسايى زوجين نيازمند و توزيع هدفمند و واحد كمک‌ها تسهيل شده و از موازى‌كارى جلوگیری می شود.
مدیرکل ورزش و جوانان استان با اشاره به وضعیت استان همدان در حوزه جوانان اظهار کرد: در حوزه جوانان سمن‌های خوبی داریم و در مباحث مختلف از جمله ازدواج و کارآفرینی بسیار فعال هستند و باید از این ظرفیت عظیم در مجمع خیرین ازدواج استفاده شود.
وی با اشاره به اطلاع رسانی در حوزه مجمع خیرین ازدواج گفت: درحال حاضر افراد زیادی هستند که کار خیریه می‌کنند، اما از برنامه های مجمع خیرین مطلع نیستند و باید تمام برنامه ها و فعالیت ها اطلاع رسانی و در اختیار جوانان و خانواده ها قرار گیرد.
جهانشیرافزود: امروزه مشکلات و دلایل متعدد زیادی باعث مجرد ماندن برخی از جوانان شده و قطعا برای همه شهرستان های استان نمی شود یک نسخه درمانی پیچید چرا که در یک شهرستان با بحران کودک همسری مواجه هستیم و در شهرستان دیگر دچار بحران پیری همسری هستیم.
وی خواستار تغییر نگرش و فرهنگ افراد جامعه به موضوع ازدواج شد و گفت: اگر خانواده‌ها و جوانان به تجملات و هزینه‌های زیادی توجه نکنند و آغاز یک زندگی مشترک را ساده‌تر برگزار کنند، دیگر با هزینه‌های گزاف یا به اصطلاح کمرشکن رو به رو نخواهند شد و شرایط برای ازدواج جوانان آسان تر خواهد شد.
جهانشیر با بیان اینکه منشا بسياري از آسيب ها و نگراني ها در جامعه ریشه در تصمیمات گذشتگان دارد، افزود: ما در برابر نسل آینده مسئول هستیم و نباید با تصیم ها و برنامه های سطحی آینده نسل های بعدی را به خطر بیندازیم.
دفعات مشاهده : 119
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد