شرح
تاريخ خبر :  چهارشنبه 23 بهمن 1398 - 09:45

برای اولین بار در شهرستان ملایر
برگزاری نمایشگاه طرح ملی ورزش فجر تا نوروز گرامیداشت دهه مبارک فجر

اولین نمایشگاه طرح ملی فجر تا نوروز گرامیداشت دهه مبارک فجر با هدف جذب جوانان و خانواده ها به ورزش و حضور حداکثری آنها در فعالیتهای ورزشی و تفریحی در سالن فرهنگ و هنر شهرداری شهرستان ملایر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان به نقل از شهرستان ملایر،

به همت اداره ورزش و جوانان شهرستان ملایر به سرپرستی جمال لطیفی و همکاری ادارات و دستگاههای اجرایی شهرستان چون فرمانداری ویژه , شهرداری , اداره ارشاد اسلامی, اداره میراث فرهنگی , سپاه ناحیه ملایر , اداره بهداشت , دانشگاه ملی و هیئت های ورزشی و سازمانهای مردم نهاد اداره ورزش و جوانان اولین نمایشگاه طرح ملی فجر تا نوروز به مناسبت گرامیداشت دهه مبارک فجر در سالن فرهنگ و هنر شهرداری این شهرستان برگزار شد.

این نمایشگاه در غرفه هایی چون آموزشهای رایگان علمی , ورزشی توسط اساتید مجرب , تجهیزات و البسه ورزشی , پایش سلامت , ساختار قامتی و حرکات اصلاحی , بازیهای کودکان , بازیهای بومی محلی , دیدار با مسئولین شهرستان ,سبک زندگی فعال , ورزش سالمندان و جانبازان و معلولین ایجاد و مورد بازدید عموم مردم ورزش دوست و ورزشکاران شهرستان ملایر قرار گرفت .

هیئتهای ورزشی تیر اندازی با کمان ,دو ومیدانی , کوهنوردی , روستایی و بازیهای بومی محلی و سازمانهای مردم نهاد اداره ورزش وجوانان با ارائه آموزشهای لازم در زمینه های ورزشی , علمی و اشتغال زایی ( قالی بافی , قلم زنی و مرواربافی ) و همچنین ارائه مشاوره های آموزشی مبارزه با مواد مخدر و آسیبهای اجتماعی و راهکارهای لازم در خصوص داشتن زندگی خوب و مطلوب همراه با نشاط اجتماعی تمام توان خود را در تشویق و جذب فرزندان و خانواده های آنان به ورزش گذاشته و با ارائه راهکارهای مناسبت فعالیت هایی را در معرض دید قرار دادند که میتوان برای پیشرفت و آبادی این سرزمین انجام داد و برای به ثمر رساندن آنها قدمهای محکمی برداشت .

رئیس گروه توسعه ورزش همگانی و روستایی اداره کل ورزش و جوانان استان , سرپرست و کارکنان اداره ورزش و جوانان , شهردار شهرستان ملایر , رئیس اداره ارشاد اسلامی , رئیس اداره میراث فرهنگی , معاونت سپاه ناحیه ملایر و مسئول بسیج ورزشکاران , پیشکسوتان ورزشی , قهرمانان و نام آوران و ورزشکاران , روسای هیئتهای ورزشی , مدیران و مربیان باشگاههای خصوصی و دولتی , اصحاب رسانه و ...... در این نمایشگاه حضور داشتند و از نزدیک شاهد پویایی و تلاش جوانان , نخبگان ورزشی و ورزشکارانی بودند که به هر نحو سعی در ترویج فرهنگ غنی آموزش ورزش با علم روز را داشتند.

اجرای حرکات ورزش باستانی چون میل بازی و چرخ تیز توسط باستانی کاران نونهال سپاه ناحیه ملایر و اجرای حرکات رزمی توسط دختران کیک بوکسینگ کار باشگاه کانون امام خمینی (ره) و کانون شهید مدرس شهرستان ملایر جلوه خاصی را به نمایشگاه داده بود که چشم هر بیننده ای را به خود جذب میکرد .

در غرفه پایش سلامت , ساختار قامتی و حرکات اصلاحی این نمایشگاه ورزشکاران و عموم مردم حاضر در نمایشگاه جهت درمان صافی کف پای خود با وسایل و نرم افزارهای روز دنیا توسط یاسین حسینی مورد معاینه قرار میگرفتند و کسانی که دارای مشکل صافی کف پا بودند به مراکز درمانی معرفی میشدند.
کف پای صاف یکی از عارضه ها و ناهنجاریهایی است که شیوع بالایی در بین مردم دارد و اکثر مردم به آن بی اهمیت هستند و به راحتی از کنار آن میگزرند که این در حالیست که این عارضه باعث بوجود آمدن مشکلات عدیده ای در قسمتهای زانو , لگن و کمر فرد میشود .
در ورزشکاران نیز کف پای صاف یکی از علل مهم پارگی ربات متقاطع قدامی به شمار میرود و یکی از ناهنجاری هایی است که به مرور زمان در فرد عوارض متعددی چون درد شدید کمر و زانو ایجاد میکند و اگر در سنین پایین درمان نشود مشکلات فراوانی را در میانسالی و کهنسالی ایجاد میکند .
شایان ذکر است حسینی عضو هیئت علمی دانشگاه ملی ملایر دارای مدرک دکترای بیو مکانیک ورزشی است که با توجه به مهم بودن بحث ساختار قامتی و عارضه کف پای صاف از ایجاد مرکزی در آینده در شهرستان ملایر خبر دادند که به صورت علمی این موضوع را دنبال و نسبت به درمان بیماران اقدام خواهند کرد.
دفعات مشاهده : 84
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد