شرح
تاريخ خبر :  چهارشنبه 30 بهمن 1398 - 14:49

دبیر مجمع جوانان استان همدان:
جوانان، برنامه اجرایی کاندیداها را برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب مطالبه کنند

دبیر مجمع جوانان استان همدان گفت : با توجه به اینکه در آستانه انتخاب نمایندگان مجلس یازدهم هستیم، جوانان بایستی برنامه های کاندیداها و نمایندگان منتخب را در تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی مطالبه کنند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان، مهدی شریفی گفت: با توجه به کارزار انتخابات و تعهدات و شعارهای کاندیداهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی، جوانان باید هوشیارانه از مبدل شدن به ابزار سیاسی جریانات و سیاست زدگی دور شده و تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی که محور آن نیز آینده و جوانان این مرزو بوم هستند را از هر طریق ممکن مطالبه کنند.

دبیر مجمع جوانان استان همدان ادامه داد: شرکت در انتخابات به عنوان یکی از فاکتور های مشارکت ، دموکراسی و مردم سالاری دینی است و یقینا جوانان در جلوه بخشی و اقتدار بخشیدن به آن نقش اساسی دارد کما اینکه نقش جوانان از ابتدای انقلاب و رویدادهای مهم همچون انتخابات های گذشته بر هیچ کس پوشیده نیست.
شریفی با تاکید بر اینکه باید از سیاست زدگی دور بود و در قامت یک فعال اجتماعی با بصیرت خواستگاه سیاسی را مطالبه کرد گفت:باید دید داوطلبان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی چه شرایط، توانمندی و برنامه هایی برای اجرای مفاد بیانیه گام دوم انقلاب و این محورهای مهم آن خصوصا در تصمیم سازی و تصمیم گیری حوزه های مربوط به جوانان دارند.
وی با اشاره به اهمیت مشارکت حداکثری در انتخابات گفت: مشارکت در انتخابات از دو منظر مهم است چرا که مردم هم فرد مورد نظر خود را انتخاب می کنند و هم مشارکت بالا باعث مقبولیت نظام و افزایش امنیت ملی ما می شود و رهبری هم فرمودند که مشارکت بالا در انتخابات باعث ایجاد مجلس، ملت و کشوری قوی خواهد بود.

شریفی تاکید کرد: سازمانهای مردم نهاد با توجه به ذات و اصالت مردمی و غیر سیاسی خود حق فعالیت سیاسی و انتخاباتی در قالب سمن له یا علیه شخص یا جریانی خاص را ندارند و این مهم در حوزه سمنهای جوانان بشدت مورد رصد و بررسی است و گزارشات میدانی و مردمی جمع آوری شده به مدیریت استان و ستاد ارسال و تصمیم گیری خواهد شد.سمنها در قالب فعالیت و مطالبه اجتماعی خود ، حقوق عامه را مورد تاکید و تحقق قرار دهند.
دفعات مشاهده : 75
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد