شرح
تاريخ خبر :  سه‌شنبه 06 اسفند 1398 - 12:17

تعامل و همکاری ادارات ورزش و جوانان و آموزش و پرورش در جهت توسعه برنامه های فرهنگی، ورزشی بهار

جلسه مدیران ورزش و جوانان و اموزش و پرورش شهرستان بهار در راستای توسعه ورزش همگانی و قهرمانی،برنامه های فرهنگی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان و به نقل از بهار؛ سرپرست اداره ورزش و جوانان بهار در دیدار با رئیس آموزش و پرورش این شهرستان اظهار کرد: نخبگان علمی، سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و ورزشی هر مملکتی از بستر مدارس به بار می نشینند زیرا کودکان و نوجوانان بیشترین ساعت عمر خود را در مدارس می‌گذرانند.
وی افزود: توجه به آموزش و پرورش و سرمایه گذاری در آن موثرترین روش برای ترویج و توسعه ورزش همگانی در جامعه است.
علیرضا صفی زاده به نقش پررنگ آموزش و پرورش در استعدادیابی ورزش قهرمانی اشاره کرد و افزود: تعامل و همکاری اداره ورزش و جوانان با آموزش و پرورش با استفاده از ظرفیت های مشترک زمینه ساز کشف و پرورش استعداد های ورزشی است.
وی تصریح کرد: یکی از مهمترین رویکردهای کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه در سراسر جهان توجه به ورزش و تربیت بدنی در میان جمعیت دانش‌آموزی است زیرا به اهمیت توسعه ورزش و نقش تعیین کننده آن در سلامت و شادابی نسل نوجوان و جوان و افزایش ضریب هوشی در جهت یادگیری مطالب علمی و به دنبال آن توسعه علمی در کشور پی برده اند.
وی اظهار داشت: هدف ما استفاده بهینه و مشترک از فضاها و امکانات موجود در هر دو اداره جهت برداشتن گام‌های موثری در این زمینه است، قطعا تعامل دو اداره برای رسیدن به اهدافی که مد نظر داریم سازنده خواهد بود و با تمام امکانات و نیروی انسانی پای‌کار هستیم.
رئیس آموزش و پرورش بهار نیز در این دیدار با تقدیر از تعامل و همکاری موثر اداره ورزش و جوانان تصریح کرد: تربیت بدنی و ورزش مقوله ای است که در هر اجتماعی از جایگاه ویژه ای برخوردارمی باشد و نقش موثر آن در شکوفایی استعداد های مختلف افراد و تقویت ظرفیت های اخلاقی، تربیتی، جسمانی، ذهنی، عقلی، مهارتی و اجتماعی دانش آموزان انکارناپذیر است.
زهرا شعبانی با بیان اینکه تربیت بدنی را نمی توان تنها تربیت جسم دانست زیرا تربیت همه جانبه فرد محسوب می شود که با ابزارهای ورزشی و فعالیت بدنی صورت می گیرد، گفت: ترویج ورزش همگانی و استعداد یابی در بستر آموزش و پرورش نقش مهمی در استعدا یابی و توسعه ورزش همگانی دارد.
وی با اشاره به آمادگی آموزش و پرورش بهار در راستای توسعه ورزش بیان کرد: همکاری خوبی با اداره ورزش و جوانان وجود دارد و باید این تعاملات بیشتر از گذشته تداوم داشته باشد.
دفعات مشاهده : 69
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد