شرح
تاريخ خبر :  چهارشنبه 14 اسفند 1398 - 11:21

سرپرست ورزش و جوانان بهار:
برگزاری جشنواره‌ در روستاها اقدام مثبتی در راستای ترویج و احیای بازی‌های بومی و محلی است

صفی زاده در نشست هماهنگی جام نوروز با بیان اینکه برگزاری جشنواره‌ها در روستاها اقدام مثبتی در راستای ترویج بازی‌های بومی و محلی است، گفت: جشنواره‌های بازی‌های بومی و محلی متناسب با توانمندی و ظرفیت هر روستا و بازی مختص آن منطقه در زمان مشخص تعریف و در ایام نوروز برگزار شود.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان و به نقل از بهار، نشست هماهنگی مسابقات ورزشی جام نوروز با حضور سرپرست ورزش و جوانان بهار، بخشدار لالجین ، رئیس ورزش های بومی و محلی و روستایی و عشایری شهرستان، مسئول ورزش و جوانان بخش لالجین و دهیاران این بخش برگزار شد.
سرپرست ورزش و جوانان بهار در این نشست گفت: در حال حاضر با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور برگزاری مسابقات جام نوروز در پرده ای از ابهام قرار دارد اما ما باید برنامه زیری خود را داشته باشیم تا انشالله در صورت به بازگشت به روال عادی بتوانیم جام نوروز را برگزار کنیم.
وی با بیان اینکه برگزاری جشنواره‌ها در روستاها اقدام مثبتی در راستای ترویج بازی‌های بومی و محلی است، اضافه کرد: جام نوروز و جشنواره‌های بازی‌های بومی و محلی باید با مشارکت افراد روستا برگزار شود.
صفی زاده افزود: جشنواره‌های بازی‌های بومی و محلی متناسب با توانمندی و ظرفیت هر روستا و بازی مختص آن منطقه در زمان مشخص تعریف و در ایام نوروز برگزار شود.
وی خواستار توجه به بیمه ورزشی ورزشکاران روستایی شد و افزود: بنابر دستورالعمل وزارت ورزش و جوانان ورود ورزشکاران به زمین ورزشی بدون کارت بیمه ورزشی غیر مجاز است، در غیر این صورت کلیه حوادث احتمالی رخ داده به عهده مسئول باشگاه، مربی و مسئولان برگزاری مسابقات خواهد بود.
در ادامه این نشست بخشدار لالجین با تاکید بر ایجاد فضای ورزشی در روستاها و رونق ورزش همگانی توسط دهیاران، تصریح کرد: جوانان روستا به ورزش علاقه دارند و فضای مناسب همکاری در روستا وجود دارد و افزایش بیمه شدگان ورزشی را در روستاها در برنامه داریم.
وی افزود: رویکرد دولت تدبیر و امید به روستاها قابل توجه بوده و با تاکید رهبری در ارتقا امکانات ور روستاها و گسترش اشتعالزایی امیدواریم جمعیت روستا حفظ شود.
مجید ساغرچی با بیان اینکه دهیاران در برگزاری مسابقات ورزشی روستایی همکاری کنند، افزود: توجه به گردشگری و جاذبه‌های گروشگری و حضور ورزشکاران می‌تواند سبب تحول روستاها شود.
در این نشست حاضرین به بیان نظرات و دیدگاههای خود پردختند و مقرر شد در صورت از بین رفتن ویروس کرونا در کشور و ایجاد شرایط لازم هر روستا اقدام به برگزاری یک یا چند بازی بومی و محلی و مسابقات ورزشی در ایام نوروز کند.
دفعات مشاهده : 74
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد