شرح
تاريخ خبر :  يك‌شنبه 01 خرداد 1401 - 11:15

دبیر مرکز مطالعات راهبردی جمعیت کشور:
استان همدان در حال تبدیل شدن به یکی از استان‌های سالمند کشور است

صالح قاسمی اظهار کرد: وضعیت همدان را به لحاظ جمعیتی در وضعیت قرمز و هشدار جدی اعلام کرد و گفت: استان همدان در حال تبدیل شدن به یکی از استان‌های سالمند کشور است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان، دبیر مرکز مطالعات راهبردی جمعیت کشور در نشسست فعالین عرصه جمعیت خاطرنشان کرد: ساختار سنی جمعیت استان همدان به‌شدت به سمت سالخوردگی و پیری است و این موضوع باعث می‌شود که همدان به یکی از سه استان سالمند کشور تبدیل شود.
وی اظهار کرد: باید هرچه سریع‌تر برای این موضوع اقدام شود، سازمان های مردم نهاد و کارشناسان پای کار بیایند و راهکارهایی مناسب در پیش گرفته شود.
صالح قاسمی اظهار کرد: تشکیل قرارگاه جمعیت را در استان همدان به فال نیک می‌گیریم و معتقدم همگرایی و هم افزایی دستگاه‌ها در استان قزوین کاملاً مشهود است و به همین علت نیز این امکان وجود دارد که اهداف با سرعت بیشتری در این استان پیش برود.
وی تصریح کرد: اقتصاد موضوع مهمی در خانواده‌ها برای موضوع فرزند آوری است ولی تأثیر فرهنگ و نگرش بسیار بیشتر است، تا زمانی که نگرش زوج‌ها در خصوص فرزندآوری تغییر نکند نمی‌توانیم قدم‌های پیشرو برداریم و باید روی این موضوع به طور جدی کار کنیم.
دبیر مرکز مطالعات راهبردی جمعیت کشور اظهار کرد: کاهش ازدواج و افزایش طلاق، افزایش سن ازدواج و کاهش فرصت فرزند آوری، تغییر الگوی خانواده‌ها، افزایش سزارین و محدودیت این نوع زایش برای تعدد فرزند از عوامل اثر گذار دیگر است.
قاسمی عنوان کرد: براساس مطالعات فقدان فرزند در سال‌های اول زندگی مشترک زوجین سبب افزایش آمار طلاق شده است؛ براساس آمار ۶۷ درصد طلاق‌ها در خانواده‌های بدون فرزند، ۲۲ درصد در خانواده‌های یک فرزند و کمتر از ۱۰ درصد در خانواده‌های دو فرزند و بیشتر رخ می‌دهد و حتی فقدان فرزند سبب کاهش طلاق عاطفی می‌شود بنابراین وجود فرزند با دوام زندگی مشترک رابطه مستقیمی دارد.
دفعات مشاهده : 39
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد
https://pornhubka.xyz https://pornious.xyz https://envaporn.xyz https://pornblon.xyz https://indianpornsex.xyz