شرح
تاريخ خبر :  سه‌شنبه 14 تير 1401 - 00:10

مدیر مرکز مشاوره مهر همدان:
مشاوره پیش از ازدواج باید به‌عنوان فرهنگ عمومی در جامعه تسری یابد

مدیر مرکز مشاوره مهر همدان با اشاره به اینکه انتخاب آگاهانه جوانان در ازدواج موجب آرامش عمومی جامعه می شود، گفت: مشاوره پیش از ازدواج باید به‌عنوان فرهنگ عمومی در جامعه تسری یابد.

صفورا عطارد در گفتگو با روابط‌عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان ضمن تبریک هفته ازدواج با تأکید بر ضرورت بهره‌مندی حداکثری جوانان از مشاوره‌های قبل از ازدواج به‌منظور زندگی با آرامش، اظهار کرد: یکی از مسائلی که در زندگی امروزی باید موردتوجه جوانان و خانواده‌ها قرار بگیرد این است که تمرکز را از درمان یک مسئله همچون طلاق را به پیشگیری از وقوع آن معطوف کنیم.
وی ادامه داد: برای مثال اگر آموزش در حوزه کنترل خشم در مدارس نهادینه شود حجم قابل‌توجهی از تشکیل پرونده‌ها در قوه قضائیه را کاهش و تبعاً هزینه‌های مرتبط با آن و آسیب‌های اجتماعی را نیز کاهش می‌دهیم و آرامش عمومی را ارتقا می‌دهیم.
مدیر مرکز مشاوره مهر همدان، تصریح کرد: همه می‌دانند که آمارهای طلاق، اختلافات خانوادگی به دلایل مختلف این روزها کم نیست لذا باید این مسئله را با نگاهی درست به سمت مشاوره‌های پیش از ازدواج سوق دهیم.
وی ادامه داد: جوانان ما باید با بهره‌گیری از مشاوره ابتدا به خودشناسی، بررسی نیازها و تقاضاهای خود از زندگی برسند و بدانند که از زندگی چه می‌خواهند و دارای چه شخصیتی هستند و با چه ازدواجی به یک زندگی آرامش‌بخش سوق داده می‌شوند.
عطارد با تأکید بر اینکه مشاوره پیش از ازدواج ضمن شناخت فردی شخص از خود منجر به کاهش آمار طلاق و مشکلات مبتلا به آن می‌شود، گفت: امروز شاید بیشترین آمار طلاق بین زوجین مربوط به دخالت‌های خانواده در زندگی فرزندان خود است که متأسفانه با تصور اینکه محبت می‌کنند زندگی فرزندان را به پایان می‌رسانند.
وی با بیان اینکه ازدواج آگاهانه ازدواجی بر محور شناخت رفتاری شخص از خود و طرفین از هم است، گفت: ازدواج آگاهانه باعث آرامش است و فضای عمومی جامعه را برای ما دلنشین‌تر و دل‌پذیرتر و نهایتاً رضایت از زندگی را فراهم می‌کند.
مدیر مرکز مشاوره مهر همدان با اشاره به اینکه در نوع ناآگاهانه ازدواج تبعاتی همچون خیانت، طلاق، طلاق عاطفی و روابط موازی و غیره را دنبال دارد، گفت: امیدواریم مشاوره قبل از ازدواج به‌عنوان یک فرهنگ عمومی در جامعه تسری پیدا کند و شاهد مقاومت افراد در برابر خدمات مشاوره‌ای نباشیم.
وی در پایان خاطرنشان کرد: مشاوره‌های فنی و حرفه‌ای می‌تواند بسیاری از مشکلات بزرگ را ختم به خیر کند و بلعکس عدم بهره‌مندی از آن بسیاری از مشکلات کوچک را به موضوعی غیرقابل‌جبران مبدل می‌کند.
دفعات مشاهده : 46
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد
https://pornhubka.xyz https://pornious.xyz https://envaporn.xyz https://pornblon.xyz https://indianpornsex.xyz