شرح
تاريخ خبر :  چهارشنبه 10 خرداد 1402 - 09:24

برگزاری کارگاه جوانی جمعیت در شهرستان اسدآباد

به مناسبت دهه کرامت کارگاه جوانی جمعیت با همکاری دانشکده علوم پزشکی در شهرستان اسدآباد برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان همدان به نقل از شهرستان اسدآباد:
به مناسبت دهه کرامت کارگاه جوانی جمعیت با موضوعات معایب تک فرزندی,معایب جمعیت سالخورده و معایب تأخیر در فرزند آوری در سالن کشتی مجموعه ورزشی آزادی با حضور بانوان ورزشکار به مدرسی خانم جنتی برگزار شد.
جنتی گفت :کودکانی که خواهر و برادر ندارند و تنها فرزند پدر و مادر خود هستند، ممکن است تحت تأثیر تک فرزندی دچار مشکلات رفتاری و اخلاقی شوند که در این خصوص می‌توان به موردی از معایب تک فرزندی اشاره نمود از جمله:
1. کودکان تک فرزند به دلیل نداشتن خواهر و برادر، روحیه رقابت طلبی که لازمه و اساس موفقیت فرد در زندگی است را ندارند و معمولاً این ویژگی به طور مطلوب در آن‌ها شکل نمی‌گیرد.
2. باتوجه‌به اینکه تک فرزند‌ها نسبت به دیگر کودکان که دارای خواهر و برادر هستند، از طرف پدر و مادر خود معمولاً تحت توجه بیشتری قرار دارند، ممکن است به افرادی خودخواه تبدیل شوند که همه چیز را برای خود می‌خواهند.
3. اگرچه نمی‌توان به طور حتم بیان نمود که کودکان تک فرزند نمی‌تواند رابطه درست و مناسبی با دیگران داشته باشند و در تعاملات اجتماعی ممکن است ضعیف به نظر برسند؛ اما معمولاً بچه‌هایی که خواهر و برادر ندارند و تنها فرزند خانواده خود هستند، برای برقراری ارتباط با هم سن و سال‌هایشان دچار مشکل می‌شوند و نمی‌توانند ارتباطی موفق و مؤثر با آن‌ها داشته باشند.
دفعات مشاهده : 71
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد