شرح
تاريخ خبر :  چهارشنبه 17 خرداد 1402 - 17:36

مدیرکل ورزش جوانان استان:
سال گذشته 15 مرکز تخصصی ازدواج و خانواده فعال موفق به کسب مجوز شدند

حقیقی با بیان اینکه تا پایان سال 1401، 15 مرکز تخصصی ازدواج و خانواده فعال موفق به کسب مجوز شدند، عنوان کرد: در همین راستا تا پایان سال گذشته 192 کارگاه پیش از ازدواج برگزار شد.

به گزارش روابط‌عمومی اداره کل ورزش وجوانان استان همدان؛ مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان نیز با ارائه گزارش عملکرد این ارگان درخصوص تسهیل‌گری ازدواج جوانان، گفت: از مجموع 575 هزار و 414 نفر جوان جمعیت استان، بیش از 277 هزار بانو و 297 هزار نفر آقا هستند.

علی حقیقی با بیان در سال گذشته 80 درصد از متقاضیان تسهیلات ازدواج موفق به دریافت آن شدند، ابراز کرد: بیش از دو هزار و 800 میلیارد تومان تسهیلات ازدواج در استان همدان پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه سال گذشته شهرستان فامنین در حوزه ازدواج توانسته موفق عمل کند، تصریح کرد: درحال حاضر 176 سمن در حوزه‌های 15 گانه ستاد سامان‌دهی ازدواج در مسائل فرهنگی، اجتماعی، کارآفرینی و خیریه‌ای درحال فعالیت هستند.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان با بیان اینکه اعتبارات به‌صورت مستقیم به حساب سمن‌ها واریز می‌شود، عنوان کرد: در سال گذشته نسبت به سال 1400 موفق شدیم که اعتبارات بیشتری برای فعالیت سمن‌ها جذب کنیم که درنظر داریم این رقم هم نسبت به سال گذشته بیشتر شود.

حقیقی با بیان اینکه سال گذشته موفق شدیم در شهرستان‌های استان همدان جلسات ستاد سامان‌دهی ازدواج را تشکیل دهیم، اذعان کرد: نخستین جشنواره رسم جوانمردی و تجلیل از هشت جوانمرد منتخب و شهید شاخص استان نیز برگزار شد.

وی با بیان اینکه تا پایان سال 1401، 15 مرکز تخصصی ازدواج و خانواده فعال موفق به کسب مجوز شدند، عنوان کرد: در همین راستا تا پایان سال گذشته 192 کارگاه پیش از ازدواج برگزار شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان همدان‌ ضمن اشاره به 27 طرح ملی در حوزه جوانان، عنوان کرد: این طرح‌ها با موضوعات آسیب اجتماعی، جهاد تبیین، اشتغال و کارافرینی با مبلغ 280 میلیون تومان در کل استان درحال اجرا هستند.
دفعات مشاهده : 64
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد