شرح
تاريخ خبر :  شنبه 21 دي 1392 - 14:27

دیدار مدیرکل ورزش و جوانان استان با رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور

مدیرکل ورزش و جوانان استان با رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی کشور دیدار و گفت گو کرد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل ورزش و جوانان استان ، رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی که به منظور بررسی بیشتر و بهتر امکانات ورزشی به همدان سفر کرده است ظهر امروز با با مدیرکل ورزش و جوانان استان دیدار و گفتگو کرد.
مدیر کل ورزش و جوانان استان در این دیدار گفت: ویژگی کوهستانی همدان بهترین فرصت را برای توسعه ورزش هایی نظیر کوهنوردی و اسکی را فراهم ساخته است که هر دو رشته مورد توجه دستگاه ورزش بوده ومی توان از این ظرفیت ها برای توسعه کوهوردی کشور استفاده کرد.

وی افزود: در چند سال گذشته توجه خاصی به پییشرفت کوهنوردی و سنگنوردی استان داشته ایم و ساخت پناهگاههای متعدد و ساخت بزرگترین سالن سگنوردی کشور در همدان از این دست بوده است.
افتخاری بیان داشت: مسسولان اجرایی همدان به خصوص استاندار و معاونان ایشان حمایت های بسیار خوبی در فراهم ساختن امکانات لازم در پیشرفت کوهنوردی همدان داشته اند و امیدواریم با همکاری فدراسیون و تلاش مجموعه هیات روز به روز شاهد شکوفایی سنگنوردی و کوهنوردی همدان در کشور باشیم.
وی هم چنین با بیان اینکه کوهنوردی جزو رشته های مهم در همدان به شمار می رود، گفت: در سال های گذشته اقدام به بازسازی و تجهیز تمامی پناه گاه های استان کرده ایم و بهترین شرایط را برای اردوی تیم های ملی مهیا ساخته ایم که امیدواریم فدراسیون از این ظرفیت ها به خوبی بهره گیرد.
در ادامه این نشست رئیس فدراسیون کوهنوردی و صعودهای ورزشی با تقدیر از تلاش های مدیرکل ورزش و جوانان استان در رشد و توسعه ورزش کوهنوردی گفت : همدان پایلوت مهم فدراسیون در توسعه ورزش کوهنوردی و سنگنوردی کشور است که باید در آینده نزدیک جایگاه واقعی خود را بازیابد.
وی گفت: رویه ما در فدراسیون توجه به استان‌ها از طریق برگزاری برنامه‌های مدون و ترغیب به فعالیت‌های همه‌جانبه چه به لحاظ ورزشی و چه به لحاظ فرهنگی است.
رضا زارعی ابراز داشت: متاسفانه در طی مدیریت های قبلی فدراسیون بی مهری هایی در رابطه با جایگاه استان همدان صورت گرفته است که امیدوارم با سامانه مدیریت جدید در این زمینه بتوانیم عدالت واقعی را در توزیع خدمات ، امکانات و امتیازات به اجرا در آوریم .
رییس فدراسیون کوهنوردی و صعود های ورزشی کشور در ادامه با اشاره به بستر مناسب فعالیت این رشته پر طرفدار و ریشه دار در سطح کشور به خصوص استان همدان اشاره کرد و افزود : وجود کوهستان های مناسب جهت کوهنوردی و سنگنوردی و امکانات و فضاهای اختصاصی استان ، نظیر سالن سنگنوردی فرهاد و موزه کوهنوردی از امتیازات مثال زدنی استان همدان می باشد که فدراسیون توجه خاصی به بهره مندی از این ظرفیت ها دارد .
3
دفعات مشاهده : 774
چاپ خبر.


بازگشت
hamedansport.ir  |  تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت به اداره کل ورزش و جوانان استان همدان تعلق دارد